Do góry

Atrakcje w Okolicy
sprawdź jak spędzić wolny czas

Zamek krzyżacki

Zamek w Malborku jest oddalony od Hotelu zledwie 16 km. To gotycki, ceglany i warowny obiekt, wzniesiony przez Zakon Krzyżacki w 1280 r. Wpisany do rejestru zabytków na listę światowego dziedzictwa UNESCO został odwiedzony w 2019 roku przez ponad osiemset tysięcy turystów. Teraz kolej na Ciebie!


W najbliższej okolicy

Most Knybawski

Znajdujący się obok Hotelu i idealnie widoczny z hotelowych okien most w Knybawie na dolnej Wiśle, zbudowany został przez Niemców w latach 1939-1940. Czas budowy to jedyne18 miesięcy. Podczas II Wojny Światowej posiadał znaczenie strategiczne. Po II Wojnie Światowej most odbudowano przy użyciu oryginalnych przęseł.

Most Tczewski

Most drogowy w Tczewie na dolnej Wiśle zbudowany został w latach 1851–1857, jako most drogowo - kolejowy. Most liczy 837 m i w tamtych latach był najdłuższym mostem w Europie. Most uznany za zabytek inżynierii budowlanej jest obecnie restaurowany.

 

Historycznie

Miejska wieża ciśnień w Tczewie

Zbudowana w 1905, obrazuje dawne budownictwo urządzeń komunalnych. 40-metrowa wieża rozprowadzała do mieszkań wodę wykorzystując siłę naturalnego ciśnienia, zgromadzoną w ogromnym zbiorniku.

Tczewski wiatrak

Wiatrak to budowla typu holenderskiego, zbudowana w 1806 roku. Drewniana, podmurowana konstrukcja posiada rzadko spotykane pięcioramienne skrzydło i obrotową głowicę.

 

Farny kościół Podwyższenia Krzyża Świętego

Tczewska fara to najstarszy zabytek w mieście. Kościół pochodzi z XIII w., zbudowany został w stylu nadwiślańskiego gotyku, a jego wystrój wewnętrzny pochodzi z okresu baroku. Olbrzymia murowana wieża jest najstarszą częścią kościoła, a jej szczyt – dawniej drewniany – został odbudowany po pożarze w 1982 r. Na ścianach kościoła znaleziono zabytkowe freski.

Starówka Tczewska

To jeden z lepiej zachowanych miejskich zespołów zabytkowych o średniowiecznych korzeniach. Kwadratowy rynek otoczony jest ze wszystkich stron barwnymi kamienicami. Posiada wartość artystyczną, kulturową i historyczną.

Święty Wojciech

Ten polski patron odwiedził pobliską wieś Gorzędziej, która położona jest na 40 - metrowej nadwiślańskiej skarpie, w niedalekiej okolicy Hotelu. Według przekazów historycznych w Gorzędzieju Św. Wojciech zatrzymał się w swej podróży misyjnej do Prus w roku 997. Po odprawieniu tu mszy, biskup misjonarz przepłynął na drugi brzeg Wisły. Dla upamiętnienia tego wydarzenia w tutejszym kościele umieszczono szczątki relikwii Męczennika. Znajdują się one w pozłacanym relikwiarzu w kształcie łodzi.

Rowerem po okolicy
Skarpa Wiślana, Żuławy i NATURA 2000 w Tczewie to idealne propozycje dla cyklistów.

Muzealnie

Muzeum Wisły

Muzeum jest oddziałem Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Mieści się w dawnym kompleksie fabrycznym. Gromadzi i prezentuje eksponaty i materiały dotyczące Królowej Polskich Rzek, jako ważnego zjawiska w historii tej części Europy.

 

Centrum Konserwacji Wraków Statków

Centrum jest najnowszym, zbudowany w 2016 roku, oddziałem Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. To jedno z niewielu miejsc w kraju, gdzie można zapoznać się z technikami budowy dawnych łodzi oraz statków, poznać historię polskiego żeglarstwa i podejrzeć muzealnych konserwatorów przy pracy.

Zapraszamy!
Kącik zabaw dla Naszych Małych Gości

Dojazd Telefon Rezerwacja

Bądź na bieżąco